עוסק פטור

לתיאום פגישת ייעוץ חינם:

משרד: 03-6888941 | נייד: 052-8376657

ראיית חשבון

אנו מתמחים במגוון שירותי ראיית חשבון 

הנהלת חשבונות ושכר

טיפול מסור עד הפרט האחרון

שירותי חשבות

בקרה פיננסית ומעקב שוטף מקצועי 

פתיחת עסק

ליווי והדרכה צמודה בפתיחת עסק

עוסק פטור

שירות ייחודי לעסקים קטנים

 

בדיקת החזר מס

למה לשלם יותר למס הכנסה

שותפויות

טיפול יעוץ והדרכה

יעוץ עסקי ותכנון מס

יעוץ מקצועי ומיסויי לכל סוגי העסקים

מלכ״רים ועמותות

התנהלות שוטפת וניהול תקין

עוסק מורשה

מגוון שירותים לעוסק המורשה 

חברה בע״מ

מתמחים במתן שירות ברמה הגבוהה ביותר

משרדנו מלווה עוסקים פטורים מתחילת דרכם, משלב פתיחת התיקים ברשויות המס (מס הכנסה, מע"מ ובטוח לאומי) ביצוע הנהלת חשבונות שוטפת במהלך השנה בתדירות גבוהה, על מנת לוודא שהעוסק לא יעבור את התקרה המותרת עפ"י החוק.

במידת הצורך אנו דואגים להעברת העוסק מעוסק פטור לעוסק מורשה.

כמו כן אנו דואגים להגשת הצהרת עוסק פטור למע"מ, והכנה והגשת הדוחות השנתיים למס הכנסה.  

 

רקע מקצועי:

עוסק פטור הוא עוסק הפטור מגביית מס ערך מוסף (מע"מ) בגין עסקאותיו ואינו רשאי לקזז מע"מ בגין תשומותיו. רשות המסים בישראל קובעת מיהו עוסק פטור, בהתאם לקריטריונים הקבועים בחוק. עוסק פטור מוגדר בחוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975 כעוסק שמחזור עסקאותיו בשנה אינו עולה על סכום הקבוע בחוק:

 

שנת 2013 – 77,993 ש"ח

שנת 2014 – 79,482  ש"ח

שנת 2015 – 79,482 ש"ח

 

הסכומים הללו מתעדכנים מדי שנה על פי שיעור עליית מדד המחירים לצרכן.

הגדרתו של מושג זה נועדה להקל על אנשים לפעול כעצמאים תוך הגמשת חלק מהביורוקרטיה הכרוכה בכך וצמצום מספר העוסקים המורשים הרשומים במע"מ.

 

בתיקון 23 לחוק מס ערך מוסף (1/7/2002), בוטלה הגדרתו של "עוסק זעיר" ו"עוסק זעיר פטור" וכיום מחליפה אותן הגדרת "עוסק פטור".

 

 

המאפיינים של העוסק הפטור:

עסקאותיו של עוסק פטור פטורות ממע"מ (למעט עסקאות מקרקעין). משמעות הפטור ממע"מ היא שהעוסק הפטור אינו חייב בתשלום מע"מ על עסקאותיו ואין הוא מחייב את לקוחותיו במע"מ, במקביל וכפועל יוצא, אין הוא רשאי לקזז ולדרוש את מס התשומות ששולם על ידיו. 

 

"עוסק פטור" הנו מעמד לעניין מע"מ בלבד. התנהלותו של העוסק הפטור מול רשויות המס האחרות אינה שונה מכל עסק או פעילות אחרת, אולם מאחר שחלק מהחובות של ניהול ספרים ודיווחים לרשויות נגזרים מהיקף הפעילות של העסק, העוסק הפטור שמעצם הגדרתו פועל בהיקפים קטנים, יהיה חייב בדיווחים וניהול ספרים המאופיינים לעסקים קטנים.

 

העוסק הפטור מדווח אחת לשנה על מחזור עסקאותיו לרשויות מע"מ. 

 

כאשר מחזור העסקאות של העוסק הפטור עולה על סכום התקרה הקבוע,

יהפוך לעוסק מורשה החייב בדיווח חודשי, או ישלם מע"מ על סכום העסקאות שמעל התקרה, אם המחזור החורג הוא חד-פעמי. 

 

• תמחור מוצרים שירותים ותהליכים

 

העוסק הפטור אינו גובה מע"מ מלקוחותיו ולכן אין הוא רשאי להוציא חשבוניות מס בגין עסקאותיו, ויכול להוציא חשבונות עסקה ו/או קבלות בלבד. עוסק פטור מתאים בעיקר לעצמאי בתחילת הדרך, לשכיר שרוצה לעסוק בעבודה צדדית כעצמאי, לסטודנטים שנותנים שיעורים פרטיים וכו'.

 

 

 

יחד עם האמור לעיל, יש לדעת, כי קיימים בעלי עיסוקים ומקצועות החייבים להירשם כעוסקים מורשים, וזאת ללא כל קשר לגובה מחזור העסקאות השנתי שלהם. בעלי עיסוקים כאמור הם:

 

 

• בעל מקצוע חופשי: אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען רבני, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון,  יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון, שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, רופא, פסיכולוג, פיזיותרפיסט, רופא וטרינר, רופא שיניים, או מרפא שיניים.

 

• נותנים שירותים לגבי מופע אומנותי, לרבות הנחייה, בניית תפאורה, הכנה בדיקה ופקוח על מבחנים, הרצאה, הוראה, כתבנות, קצרנות, תרגום, כתיבה, עריכה, פישור.

 

• בעל בית ספר לנהיגה, מתווך מקרקעין, בעל בית ספר לרבות גן ילדים,

סוחר ומתווך רכב, וחברה.

Your details were sent successfully!